Sendt: 24 Juni 2010 kl. 05:56 | IP-adresse registreret
|
|
|
hvis jeg var dig. men det er jeg nu ikke. ville jeg køre xp i stedet for, så du ikke for det problem med de driver.
for mig lyder det som at du ikke er ude efter et bedre kort. men bare et der virker under win 7. efter hvad jeg har læst mig frem til har stort set mange auzentech kort det problem.
Jeg kender ikke til de asus kort du snakker om, men ville tro de er på højte med x-plosion. om det driller i win 7 skal jeg ikke kunne sige.
hd kortet er mest spild af penge da din reciver ikke er hd. så du for ikke noget hd lyd når du bare sender det igennem digitalt som man nu engang ville betale for med dette kort.
og for noget andet er det ligt overkil at bruge mange af disse kort hvis man afligevel bare sender det digitalt, og for recivern til at decode signalet. man betaler mange gange for de gode opamp som sider på kortene. hvilket man kun for glæde af over analog.
|