| Sendt: 24 December 2009 kl. 00:18 | IP-adresse registreret
|
|
|
Hej ! De er ikke helt i samme klasse - 906 var sidste års topmodel - bedre power - bedre scaler o.s.v. 1007 har godt nok 9.2 surround, men knap så heftig power supply og ikke samme scaler.
Har læst flere steder at sidste års omgang Onkyo var ikke helt på velkendt niveau hvad angår lydkvalitet - men dette års modeller ser ud til at have fundet melodi'en igen. Skal du sammenligne sidste års topmodel med noget - så skal du op i 3007 eller 5007 - begge høster anmeldelser oppe i den høje ende af scala.
Skulle jeg vælge så ville jeg klart gå efter de nye modeller for i år - 3007 eller 5007 - de har rigtig mange features - måske for mange j.v.f diverse tests - men hva' fa'en - er man teknik nørd eller hvad 
/Thomas
|