Bruger siden: 25 Januar 2003 Lokalitet: Sjælland
Status: Online Indlæg: 113
Sendt: 28 August 2008 kl. 23:47 | IP-adresse registreret
Har lige købt en Yamaha RX-V663 dekoder, og lyden er der ikke noget at klage over, den er super . Men ak, enten er det mig der ikke kan læse (håber det er problemet), eller også har de hos Yamaha drukket af natpotten, big time !
Man kan IKKE fjerne OSD funktionen, hvilket resultere i at hvis man vil lave lidt små justeringer (f. eks. lydstyrke i center) imens man ser film, så skifter billedet fra filmen over til f. eks. lydstyrke eller lig., de må fan'me ha gået rundt i en Sake-tåge da de designede den dekoder.
Så kære venner fortæl mig at man kan fjerne OSD funktionen, please .
Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum