Emne: aldi ( Emne lukket)
|

|
| Forfatter |
|
rask Forum Bruger

Bruger siden: 31 Oktober 2003
Status: Offline Indlæg: 48
|
| Sendt: 26 Oktober 2004 kl. 11:43 | IP-adresse registreret
|
|
|
Hejsa
Aldi har imorgen denne her på tilbud, er det noget at stå tidligt op efter?
Medion® DVD optager med harddisk |
|
Optager på DVD+R, DVD+RW og/eller på 80 GB harddisk. Mulighed for op til 102 timers optagelse på harddisk. Afspiller audio-CD, CD-R/RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, foto CD, MP3, WMA, JPEG, VCD og SVCD. Nicam stereo, Time-shift funktion (se en live-udsendelse tidsforskudt), progressiv scan, S-video, A/V in samt DV in (til DV Camcorderen) foran. 2 scart udtag. Inkl. scartkabel, A/V kabel, komponent kabel, antenne- kabel, fjernbetjening samt 1 stk. DVD+RW. 3 års garanti og adgang til Hotline-Service. |
|
Pr. stk. 2.999,-
|
|
| Til top |
|
| |
RogueAgent Forum Bruger


Bruger siden: 09 Januar 2004 Lokalitet: Østjylland
Status: Offline Indlæg: 2359
|
| Sendt: 26 Oktober 2004 kl. 11:45 | IP-adresse registreret
|
|
|
Hvis jeg læser spec listen rigtigt, så er der ihvertfald een ting der er værd at bide mærke i - nicam stereo dekoderen. Mange af de billige DVD recordere, med eller uden harddisk optager kun i mono når kilden er tv.
|
| Til top |
|
| |
Live21 Forum Bruger


Bruger siden: 21 December 2003 Lokalitet: Nordjylland
Status: Offline Indlæg: 2377
|
| Sendt: 26 Oktober 2004 kl. 11:55 | IP-adresse registreret
|
|
|
Kender ik den model, men har lidt erfaring med deres normale dvd optager uden HD.. og den er direkte elendig.. ´
men ikke til at sige med medion, kan os være en kopi af en ordentlig maskine, som de har smidt deres navn på 
|
| Til top |
|
| |
Jean M Jarre Lukket konto

Lukket efter eget ønske!
Bruger siden: 03 Oktober 2004 Lokalitet: Jylland
Status: Offline Indlæg: 1148
|
| Sendt: 26 Oktober 2004 kl. 12:31 | IP-adresse registreret
|
|
|
Så hellere købe denne til 4200,-
http://www.toshiba.de/consumer/pdf/500/drxs32.pdf __________________ Det første kvinder bliver døve på er øjnene.
Verdens bedste kabel er det der kommer ind i huset med 230 volt, uden dette var der intet grej der spillede, så hermed er kabel diskutionen slut ;-)
|
| Til top |
|
| |
kyhn Forum Bruger


Bruger siden: 05 Februar 2004 Lokalitet: Jylland
Status: Offline Indlæg: 3396
|
| Sendt: 26 Oktober 2004 kl. 13:03 | IP-adresse registreret
|
|
|
Spec ser meget fornuftige ud, men papir er jo også taknemeligt.
Men generelt set tror jeg du får meget for pengene.
|
| Til top |
|
| |
Järven Forum Bruger


Bruger siden: 02 December 2003 Lokalitet: Stor-København
Status: Offline Indlæg: 160
|
| Sendt: 26 Oktober 2004 kl. 13:23 | IP-adresse registreret
|
|
|
Jeg har ingen interesse i at forsvare Aldi eller Medion. Aldis omsætning er større end det danske BNP. For dem kan det ikke betale sig at føre noget møg. Har de f.eks. en boremaskine på tilbud, har de måske købt 3-4 millioner af dem. De har ikke tid eller råd til 3-4 millioner reklamationer. Medion er også meget stor og ejes af Aldi. Selv Brugsen, Kvikly, Bilka m.fl. må pænt stå med hatten i hånden for at købe hos Dem, så de kan være med i konkurrencen i underholdningselektronikken.
MVH
|
| Til top |
|
| |
|
|
Du har ikke adgang til at besvare dette indlæg. Dette emne er lukket.
|
|
Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum
|
|
|
|
|
|
|
|
Copyright © 2026 HIFI4ALL.DK - Alle rettigheder forbeholdes |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|